Salsy a dipy

Lilkový kaviár se sušenými rajčaty

Specialita z pečených lilků doplněná výraznou chutí sušených rajčat a česneku. S kapkou olivového oleje a hoblinkou parmazánu poslouží jako báječná pomazánka na jednohubky z opečené bagety, také se skvěle snoubí s kukuřičnými chipsy jako dip, nebo ji můžete použít jako přílohu k pečenému masu, rybám i jiným pokrmům.

Složení: pečené lilky, sterilovaná drcená rajčata, cibule, česnek, sušená rajčata, slunečnicový a olivový olej, sůl, oregano

Vaše cena: 75,00 Kč

Cibulová tapenáda s červenou řepou

Červená cibule, červená řepa a balzamikový ocet dodávají této tapenádě příjemnou sladko-kyselou chuť. Nejlépe ji oceníte s kachními prsíčky, paštikou, pomalu pečenou vepřovou pečení nebo pořádným hovězím hamburgerem. Případně ji můžete sníst celou přímo ze sklenice u oblíbeného pořadu v televizi a pak o tom taktně pomlčet.

Složení: červená cibule, červená řepa, česnek, třtinový cukr, balzamikový ocet, olivový olej, sůl, tymián

Vaše cena: 75,00 Kč

Pikantní rajčatový džem s chilli a zázvorem

Ostro-sladko-kyselý rajčatový džem, kterému dodávají říz chilli papričky a zázvor, sladkost třtinový cukr a jemnou kyselinku červený ocet a citronová šťáva, vychutnejte spolu se sýry, namažte jako netradiční přílohu na palačinky nebo jí doplňte grilované či pečené maso.

Složení: drcená rajčata, chilli papričky, zázvor, třtinový cukr, červený vinný ocet, citronová šťáva, sůl, skořice, citrusový pektin

Vaše cena: 75,00 Kč

Fazolový tex-mex dip

Vzpomínka na studentský pobyt v USA a jejich refried beans? Za mě ano, a nejen to. Náš lehce pikantní dip přidávejte do tacos nebo burritos, podávejte jako dip (ideálně přidejte zakysanou smetanu) nebo jako pomazánku na topinky. A mimochodem, je to vtipný způsob, jak dostat do dětí luštěniny:-)

Vaše cena: 75,00 Kč

Jemná salsa z pečených paprik

Omáčku z pečených paprik a lilků použijte jako dip s kukuřičnými tortillami, jako přílohu ke grilovanému masu nebo jako omáčku na těstoviny.

Složení: pečené papriky (65%), pečené lilky, cibule, olivový olej, česnek, mořská sůl.

Vaše cena: 75,00 Kč